ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞINCA “ANA ARILAR / BAL TUTAN ELLER” PROJESİ KAPSAMINDA BUGÜN İLÇEMİZDE ARICILARA EĞİTİM VERİLDİ.
 
 
Kaymakamlığımız Toplantı Salonunda Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu’ nun verdiği eğitime, Kaymakamımız M. Furkan Sancaktutar, Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Muammer Tizi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Basın-Yayın Şube Müdürü İlknur Göktaş, Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Şube Müdürü Aşkın Kıraç, Orköy Şube Müdürü Sibel Gürsoy, İlçemiz Orman İşletme Müdürü Ethem Kara, Müdür Yardımcısı Celal Yavuz Çakır ve İlçemiz Arıcıları Katıldı. 
Açılış konuşmasını yapan Kaymakamımız M.Furkan Sancaktutar “Değerli arıcılarımız sizleri ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz, arıcılığını geliştirilmesi için eğitimin önemli olduğu kanaatindeyim. Yıllarca arıcılıkla uğraşan arıcılarımızın bazı hataları ciddi kayıplara sebep oluyor bu kayıpların yaşanmaması için değerli hocalarımızla arıcılarımızı bir araya getirerek bunların usul ve esaslarını göstermek faydalı olacaktır. Arıcılığa kadın elinin değmesi arıcılığı daha kıymetli yapıyor, kadınlarımızı arıcılığa entegre etmemizle daha çok verim alınabileceği kanaatindeyim. Eğitimin sizlere katkı sağlamasını diliyor, tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.